Netflix Üyelik Ücreti

Netflix üyelik ücretleri Netflix’in 3 adet planı arasında değişiklik göstermektedir. Netflix’in güncel fiyatı 45,99 TL, 66,99 TL ve 93,99 TL şeklindedir. Bu fiyatlar 3 farklı üyelik planı için belirlenmiş durumdadır. Bu farklı fiyatlandırmalara sahip üyelikler sayesinde kendi bütçenize ve izleme alışkanlıklarınıza uygun olan planı satın alarak dizi, film, belgesel ve çizgi film gibi bir çok türdeki yapımı izleme olanağı bulursunuz. Netfix oyunları sayesinde seyir keyfine ek olarak oyun keyfi de sürebilmeniz mümkündür. Netflix üyelik ücreti planların özelliklerine göre belirlenmiş durumdadır. Netflix platformunun 3 üyelik planı şu şekildedir:

 • Temel plan
 • Standart plan
 • Özel plan

Netflix Temel Plan Üyeliğinin Özelliği Nedir?

Netflix temel plan üyeliği, en uygun fiyatlı üyeliktir. Daha çok tek başına uygun fiyata Netflix kullanmak isteyen kullanıcıların tercih ettiği bir üyelik planıdır. Bu üyelikteki en büyük avantaj uygun fiyatlı olmasıdır. Netflix temel plan üyeleri de diğer plan üyeleri gibi Netflix platformun içerisinde bulunan dizi, film ve çizgi film gibi içerikleri izleme olanağına sahiptir. Netflix temel plan üyeliğinin özellikleri şu şekildedir:

 • Aynı anda yalnızca 1 cihaz üzerinden izlenmeye izin verilir. Aynı anda aynı üyelik üzerinden birden fazla cihazda oynatılma yapılamaz.
 • Netflix’in indirilebilir içerikleri için yalnızca 1 cihaza izin verilir. Birden fazla cihazdan Netflix indirilebilir durumda olan içerikler indirilemez.
 • Temel plan üyeliğinde oynatılan içerikler en fazla 480p çözünürlük kalitesinde oynatılabilir. Daha yüksek çözünürlüklere izin verilmez.
 • Telefon, televizyon, bilgisayar ve tablet üzerinden farklı zamanlarda içerik oynatma gerçekleştirebilir. 4 Farklı cihaz üzerinden de Netflix içeriklerinden faydalanılabilir.
 • Netflix platformu tarafından sunulmuş mobil oyunlara mobil cihazlar üzerinden ulaşılma imkanına sahip olunur.

Netflix Temel Plan Üyeliğinin Fiyatı Ne Kadar?

Netflix Temel Plan Üyeliğinin Fiyatı Ne Kadar

Netflix temel plan fiyatı 45,99 TL şeklindedir. Netflix temel plan üyeliği en ucuz fiyatlandırmaya sahip olan üyeliktir. Bu ucuz fiyat sayesinde ekonomik açıdan zorlanmadan Netflix’in çeşitli içeriklerine sahip olma avantajı yakalanır. Temel plan üyeliğinin fiyatlandırılmasının diğer plan üyeliklerine göre bu kadar ucuzu olmasının sebebi diğer plan üyeliklerinden daha az ve düşük özellikler sunmasıdır. Tek başına netflix üyeliği almak isteyenler için temel plan üyeliği ideal görülebilir.

Netflix Standart Plan Üyeliğinin Özellikleri Nelerdir?

Netflix standart plan üyeliği özellikleri Netflix temel plan üyeliğinin özelliklerine göre daha avantajlı durumdadır. Aynı anda kullanabilecek kullanıcı sayısı ve maksimum görüntü kalitesi gibi konularda stadart plan üyeliğinden daha yüksek özellikleri kullanıcıların hizmetine sunar. Videolar için FHD olarak bilinen 1080p çözünürlüğündeki kalite Netflix standart plan üyeliğinde mevcuttur. Netflix standart plan üyeliğinde de diğer 2 üyelikte olduğu gibi Netflix’in sunduğu dizi, film ve oyun gibi içeriklere erişiminiz mevcut olur. Netflix standart plan üyeliğinin özellikleri şu şekildedir:

 • Aynı anda iki farklı oturum açabilme
 • Aynı anda iki farklı cihazdan izleyebilme
 • İki farklı cihazdan netflix indirilebilir içeriklerini indirebilme
 • En fazla 1080P FHD çözünürlük ile içerikleri izleme
 • Netflix platformunun sunduğu mobil oyunlara mobil cihazlar üzerinden erişebilme
 • Televizyon, telefon, bilgisayar ve tablet gibi cihazlardan oynatma yapabilme

Netflix Standart Plan Üyeliğinin Ücreti Ne Kadar?

Netflix standart plan üyeliğinin ücreti 65,99 TL şeklindedir. Netflix standart plan üyeliği 2 oturum açılmasına izin verir. Bu durumdan yola çıkarak iki ayrı kullanıcının beraber Netflix standart plan aldığı düşünülürse kişi başı 33 TL gibi bir fiyatlandırma ile ortaklaşa Netflix standart plan üyeliği alınmış olur. Bu hesaplama ile yola çıkılınca netflix temel plan üyeliği almaya oranlı daha avantajlı ve ucuz olur. Netflix standart plan üyeliği netflix temel üyeliğine oranla daha fazla ve yüksek özelliğe sahiptir. Bunlardan dolayı 2 kişi ortaklaşa bir şekilde Netflix üyeliği almak isteyen kullanıcıların standart plan tercih etmesi daha mantıklı olabilir. Netflix üyelik ücreti konusunda orta fiyatlandırmaya sahip olan standart plandır.

Netflix Özel Plan Üyeliğinin Özellikleri Nelerdir?

Netflix özel plan üyeliği, diğer 2 netflix plan üyeliğine oranla çok daha yüksel özelliklere sahiptir. Netflix özel plan üyeliği 4 oturuma ve çocuk oturumuna sahip olmasından dolayı aile planı olarak da adlandırılabilir. Netflix özel plan üyeliği, standart ve temel plandan daha yüksek bir fiyata sahiptir. Bu durumun sebebi Netflix özel plan özelliklerinin standart plandan da özel plandan da çok daha yüksek olmasıdır. Netflix özel plan üyeliği ile aynı anda 4 oturum açılabilir. Buna ek olarak açılan 4 oturumdan da 4K gibi çok yüksek çözünürlüklere varan yüksek çözünürlükler ile içerikler izlenebilir. Netflix özel plan üyeliğinin özellikleri

 • Aynı anda 4 cihaza kadar izleyebilme imkânı
 • 4 Ayrı oturum ile 4 farklı kişinin izleme listesi ve izleme geçmişi gibi şeyleri özelleştirebilmesi
 • Ultra HD 4K çözünürlük kalitesinde içerik izleyebilme imkânı
 • Telefon, televizyon, tablet ve bilgisayar üzerinden Netflix platformundaki içerikleri izleyebilme
 • Netflix’in kullanıcılarına sunduğu mobil oyunlara mobil cihazlar üzerinden erişebilme

Netflix Özel Plan Üyeliğinin Fiyatı Ne Kadar?

Netflix Özel Plan Üyeliğinin Fiyatı Ne Kadar

Netflix özel plan üyeliğinin ücreti 93,99 TL şeklinde belirlenmiştir. Netflix özel plan ücreti belirlenirken üyeliğin sunduğu avantajlar göz önüne alınmış durumdadır. Netflix özel plan üyeliğinin ücreti, standart ve temel plan üyeliklerinin özelliklerine göre daha yüksektir. Bunun nedeni özel plan üyeliğinin, standart ve temel plan üyeliklerinden çok daha fazla ve yüksek özelliklere sahip olmasıdır. Netflix özel plan üyeliği alınarak yeni akıllı televizyonlarda 4K kalitesinde Netflix platformunda bulunan kaliteli yapımları izleyebilirsiniz. Netflix özel plan üyeliği diğer 2 üyelikten pahallıdır fakat çoklu alımda daha uygun fiyata gelebilir. Örnek olarak netflix temel üyelik aldığınızda 45,99 TL, Netflix standart üyelik aldığınızda ise 45,99 TL ödersiniz. Netflix özel plan üyeliği aldığınızda ise bu üyeliği 3 kişi ile paylaşırsanız kişi başına 23,50 TL ödeyerek diğer planlardan daha az ücret ödemiş olursunuz. Diğer planlardan daha az ücret ödemeye ek olarak daha yüksek görüntü kalitesi ile seyir keyfiniz artmış olur. Netflix özel plan üyeliği 4 kişi beraber Netflix üyeliği almak isteyen kişiler için ideal bir plandır.

Netflix Üyeliği Nasıl Oluşturulur?

Netflix üyeliği oluşturmak için ilk adım olarak netflix resmi web sitesine www.netflix.com üzerinden giriş yapılması gerekir. Sonrasında sayfada bulunan başlayın isimli yere kayıt olmak istediğiniz mail adresi ya da cep telefon numarasını yazın. Kayıt için kullanmak isteğiniz mail adresini ya da cep telefonunu yazdıktan sonra devam edin. Sonrasında hesap için şifre oluşturmanız gerekir. Gelen şifre oluşturma ekranında şifre oluşturma kurallarına uygun bir şifre oluşturmanız gerekir. Sonrasında Netflix hesabınız için izleme planı seçmeniz gerekir. İzleme planı seçenekleri olarak karşınıza temel, standart ve özel seçenekleri gelir. Bu seçenekler içinden kendinize en uygun olanı seçerek devam etmeniz gerekir. Seçenekler arasından en uygununu seçtikten sonra karşınıza gelen üyelik tamamlama ekranında ödeme bilgilerinizi girerek ödeme yapmanız gerekir. Ödeme bilgilerinde belirttiğiniz banka ya da kredi kartından Netflix üyelik ücreti alınacaktır. Bu adımlardan sonra üyeliğinizi tamamlamış olursunuz. Sonraki adımınız tamamlanan üyelikteki profil ya da profillere isim vermek olabilir.

Yorum yapın