ZTE Modem Şifre Değiştirme

İnternet problemi çekenlerin ilk başvurduğu şeylerden birisi modem değiştirmektir. Modem değiştirenlerin ise ilk sorusu zte modem şifre değiştirme nasıl yapılır sorusu oluyor. Bizde bu içeriğimizde tüm zte modem modelleri için şifre değiştirme işlemlerinin nasıl olduğunu anlatacağız.

ZTE modem şifresi değiştirmek isteyenlerin bir çok sebebi olabiliyor. Bunlardan bazıları; şifreyi izinsiz bulup interneti kullanan insanlar, komşuya wifi şifresi verip çıkış yapmaya utananlar veya internet şifresini verip de sonuna kadar kullananlardan bıkmak. Bu yüzden internet ve modem şifre değiştirme işlemleri yapmaları şart çünkü hem parasını ödeyen onlar kullanamayan onlar. Bu sebeple zte modeme sahipseniz tüm zte modem şifre değiştirme işlemini sizler için anlatıyoruz.

Okumalısınız: Coinbase Kimlik Doğrulama Sorunu

ZTE Modem Şifre Nasıl Değiştirilir

Sizde zte modem şifre değiştirme işlemini merak ediyor, internetinizi sömürenlerden kaçmak veya kolay olan şifreyi zorlaştırarak kendinizi güvene almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Gelin modem wifi şifresi nasıl değiştirilir hep birlikte bakalım.

 • ZTE modemlerde şifre değiştirmek için ağa bağlı olmalı ardından 192.168.1.1 adresine giriş yapmalısınız.
 • Ardından size aşağıda vereceğimiz kullanıcı adı ve parolaları deneyerek modem arayüzüne giriş yapmalısınız.
 • Daha sonra Arayüz ekranından “Kablosuz ayarlar” kısmını bulun ve tıklayın.
 • Burada karşınıza çıkan şeyler SSID Wifi ve SSID Wifi Şifresi başlıklarında iki kısımdır.
 • SSID Wifi: wifi adınız // SSID Wifi Şifre: wifi şifrenizdir.
 • Bizim işimiz SSID Wifi Şifre kısmı ile olduğu için oraya tıklıyor ve giriyoruz.
 • Minimum 8 karakterli; rakam ve sembolleri içeren güçlü bir şifre seçerek ayarları kaydediyoruz.

Tüm zte modem şifre değiştirme işlemleri bu kadar. Bu işlemleri eksiksiz yaptığınız halde modem şifrenizi başarılı bir şekilde değiştirmiş olursunuz.

ZTE Modem Arayüzüne Nasıl Girilir

ZTE modem şifresini değiştirme için modem arayüzüne girmeniz şarttır. Bu kısımda ise modem arayüzüne nasıl gireceğinizi anlatacağız.

ZTE Modem Arayüzüne girmek için 192.168.1.1 veya 192.168.0.1 adresine giriş yapmanız gerekiyor. Bu iki ip adresinden birisine başarılı bir şekilde giriş yaptığınız taktirde aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

IP AdresiKullanıcı AdıŞifre
192.168.0.1adminadmin
192.168.0.1admin
192.168.1.11admin0ltecl4r0
192.168.1.1ltecl4r01admin0

Daha sonra username ve password kısmına yukarıdaki tabloda bulunan kullanıcı adlarını ve şifreleri değiştirerek giriş yapabilirsiniz. Tüm işlemleri yaptığınız taktirde zte modem arayüzüne başarılı bir şekilde giriş yapmış olacaksınız.

ZTE Modem Resetleme

ZTE modem resetlemek isteyen kullanıcıların modemlerinde bir problem olması olasılığı oldukça yüksek. Bu sebeple modem resetleme yöntemlerini arıyor olurlar. Bu kısımda sizlere ZTE modem resetleme nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.

Yukarıda yüzeysel olarak bahsettiğimiz problemlerden biriside modem arayüz şifrelerini daha önce değiştirip sonradan unutmuş olabilmeleri olabilir. Bu sebeple gelin modem resetleme nasıl yapılıyor bakalım.

Modem fişe takılıyken;

 • ZTE marka modeminizin yanlarında veya arkasında bulunan reset tuşunu bulun,
 • Ucu sivri olan (iğne, kürdan vb.) bir nesne yardımıyla reset tuşuna 15 saniye basılı tutun.
 • Bu işlemi yaptığınızda ZTE modeminizdeki tüm ışıkların yanıp söndüğünü göreceksiniz.
 • Tüm işlemler başarılı, artık modeminize reset attınız.

Bu işlemlerden sonra ZTE Modem şifre değiştirmek için yukarıdaki kullanıcı adları ve şifrelerden birisi kesinlikle işinize yarayacaktır.

“ZTE Modem Şifre Değiştirme” üzerine bir yorum

Yorum yapın