(Çözüm) Snapchat Açılmıyor Sorunu

Snapchat kullanıcılarının bir çoğu sizin gibi snapchat açılmıyor sorunu ile çok kez karşılaşıyorlar. Sizlere bu makalede Android ve İOS telefonlar için snapchat açılmıyor sorununun nedenlerini ve çözümlerini anlatacağız.

Snapchat Neden Açılmıyor

Bu sorunun nedeni; internetinizin yavaşlığı, snapchat sunucularındaki bakım, cihazınızın belleği ve dahası olabilir. Bu yüzden bu sorunları çözmeye çalışacağız.

Snapchat Açılmıyor Sorunu

Snapchat Açılmıyor Çözümü

Snapchat açılmıyor hatasının birçok nedeni olduğu gibi birçok çözümü de olacaktır. Sizler için bu çözümleri sırasıyla anlatacağız. Sırayla test ederek kontrol sağlayabilir, sizde neden açılmadığını öğrenebilirsiniz.

1- Snapchat Sunucularını Kontrol Edin

Snapchat sunucularını kontrol ederek, snapchat taraflı bir problem var mı yok mu bunu kontrol edebilirsiniz, eğer snapchat taraflı bir problem var ise beklemekten başka çözüm yoktur. Snapchat sunucularını kontrol etmek için; downdetector aracını kullanabilirsiniz.

2- Uygulama Verilerini Temizleyin

Bu çözüm oldukça basittir. Buradaki amaç snapchat ile alakalı cihazdaki tüm verileri temizleyerek hatayı ortadan kaldırmaktır. Snapchat verilerini temizlemek için;

  • Cihazınızın “Ayarlar” kısmına gelin
  • Uygulamalar” sekmesini bulun ve tıklayın
  • Karşımıza açılan ekrandan Snapchat i bulun ve tıklayın
  • Ardından açılan sayfada “Tüm Verileri Sil” butonuna tıklayın.

Böylece snapchat e dair tüm verileri temizledik. Uygulamayı tekrar başlatarak giriş yapın. Muhtemelen sorununuz çözülmüştür ancak çözülmediyse diğer yöntemleri deneyin.

3- Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Bu yöntem oldukça basittir. Telefonunuzun kapatma düğmesine basılı tutarak kapatabilirsiniz. Sonra tekrar basılı tutarak açabilirsiniz. Bu işlem yeniden başlatma olarak adlandırılır. Bu işlem sonrası snapchate girerek kontrol edebilirsiniz. Muhtemelen sorununuz çözülmüştür ancak çözülmediyse diğer yöntemleri deneyin.

4- Mobil Veri İle Bağlanmayı Deneyin

Bu çözüm wifi ile bağlı olan kişiler için. Eğer sizde wifi ile bağlıysanız mobil veriye geçip snapchat uygulamasına giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Bu çözüm yönteminin çalışma durumu düşüktür ama denenebilir.

5- Snapchat’i Güncelleyin

Snapchat açılmıyorsa eğer uygulamanın güncel olmayan bir sürümünü kullanıyor olabilirsiniz. Bunun için hem İOS hem de Android telefonunuzda uygulama mağazası üzerinden yeni gelen güncelleme var mı diye kontrol etmelisiniz. Eğer varsa güncellemeyi yapın sorun çözülecektir.

6- Eski Sürüm Snapchat Kullanın

Tüm yöntemleri denediyseniz ve sorun çözülmediyse bu son çözüm. Bu çözüm sadece android cihazlar için geçerlidir maalesef. Bu link üzerinden snapchat uygulamasının eski bir sürümünü indirerek problemi gidermeye çalışabilirsiniz.

Diğer hata ve çözüm içeriklerini incelemek için tıklayabilirsiniz.

Yorum yapın