Güncel Netflix Filmleri | En Son Çıkan Netflix Dizileri

Netflix tüm dünya üzerinde popüler olan bir içerik platformudur. Güncel Netflix filmleri arasında Netflix şirketinin kendi yapımları ya da Hollywood yapımları olan birden fazla kaliteli yapım bulunur.

Netflix Yeni Filmler

Netflix’e yeni eklenmiş ya da henüz yeni yayınlanmış filmler dönem Netflix uygulamasında karşınıza çıkabilir. Netflix’e yeni eklenmiş ya da yeni yayınlanan Netflix yapımı filmler şunlardır:

Enola Holmes 2 (2022)

Enola Holmes 2 filmi orijinal Netflix yapımı olan Enola Holmes filminin devam filmidir. Enola Holmes 2 filminde Milly Boby Brown, Henry Cavill ve Helena Bonham Carter gibi başarılı oyuncular yer alır. Enola Holmes serisindeki ilk filmde Sherlock Holmes’un kız kardeşi olan Enola Holmes isimli kızın abisinin yolundan giderek dedektiflik yapması işlenilir. Enola Holmes Helena Bonham Carter’ın canlandırdığı annesi Eudoria Holmes’un yolundan giderek ataerkil ve eşitsizlik düzene de başkaldırıda bulunur. Enola Holmes 2 filminde başkaldırıda bulunan Enola Holmes’un annesi Eudoria Holmes’in izini sürerek yeni bir macera içine atılması anlatılır. Serinin ilk filmi izleyenlerinden ve eleştirmenlerinden beğeni toplamayı başarmıştır. Enola Holmes 2 27 Ekim 2022 tarihinde Netflix uygulamasına özel bir şekilde yayınlanmış durumdadır. Filmin yayınlanmasından kısa süre geçmesine rağmen film 6,8 İMDb puanı alarak ortalamanın üzerine çıkmış durumdadır. Enola Holmes 2 filmi de serinin ilk filmi gibi gizem ve macera türündedir.

Blonde (2022)

Blonde filmi başarılı aktiris ve dünya starı olan Marliyn Monroe’nun biyografik filmidir. Blonde filminde Marlitn Monroe gibi başarılı bir dünya starının hayat hikayesi ve ölüme sürüklenişi işlenilir. Marliyn Monreo’yu başarılı bir oyuncu olan Ana de Armas canlandırır. Ana de Armas ve Marliyn Monreo arasındaki benzerlik sayesinde filmin fragmanı yayınlandıktan itibaren film merak konusu olmaya başlamıştır.

Netflix Sürükleyici Filmler

Güncel Netflix Filmleri | En Son Çıkan Netflix Dizileri

Netflix platformunda bulunan sürükleyici filmler içerisindeki bazı yapımlar Netflix orijinal yapımıdır. Bunun haricinde Netflix yapımı olmayan ama Netflix platformunda bulunan farklı yapım şirketlerinin filmi olan sürükleyici filmler de vardır. Netflix platformunda bulunan bazı sürükleyici yapımlar şunlardır:

Parazit (2019)

Parazit filmi 2019 yılında vizyona girdiğindendir çok konuşulan bir film haline gelmiştir. Filmdeki başarılı oyunculuklar ve değişik olay döngüsü ile film en sürükleyici filmler arasına girmiştir. Parazit filmindeki yüksek gerilimin asla azalmaması ve yaşanılan olaylar karşısında izleyicinin merak duygusunun artması sayesinde izleyiciler filmi hiç sıkılmadan ve büyük bir merak ile izlerler. Parazit filmindeki keskin zengin ve yoksul algısı ile birlikte film birden fazla alt metine sahip olan bir filme dönüşmüştür. Film başarılı oyunculukları ve sağlam hikaye kurgusu sayesinde en iyi film Oscarı ve Altın Palmiye Ödülü gibi birden fazla dalda aday gösterilmiş ve adaylıklarının çoğunu kazanmıştır. Film başarılı bir şekilde yaptığı kara mizah ile izleyicisini düşündüren bir yapıdadır. Filmin baş rollerinde Song Kang-ho ve Jang Hye-jin gibi başarılı oyuncular vardır.

Seven (1996)

Seven filmi çıktığı günden bugüne dek sürekli izlenilen çok başarılı kült filmler arasındadır. Seven filmi sürükleyici filmler arasında en beğenilen yapımlardan biridir. Seven filminde iki polis memurunun seri katil cinayetlerini araştırması işlenir. Bu seri katil cinayetleri araştırılırken iki polis cinayetleri işleyen katilin verdiği mesajlar ile çok farklı bir olay döngüsünün içine düşer. Hollywood’un en çok beğenilen yapımlarından biri olan Seven filminde Hristiyanlık dininde 7 büyük günah olan günahlar ile ilişkilendirilen kişilerin öldürülmesi ele alınır. Bu kişilerin öldürülme sebepleri ve katilin kişiliği filmin ilerleyişi ile beraber ele alınmış olur. Seven filmi MTV Film Ödülleri gibi birden fazla dünya çapındaki ödülde aday gösterilmiş ve adaylıkların çoğunu kazanmıştır. Seven filminin başrollerinde Brad Pitt, Morgan Freeman, Kevin Spacey ve Gwyneth Paltrow gibi ünlü Hollywood oyuncuları vardır.

Netflix Komedi Filmleri

Netflix platformunda bulunan komedi filmleri izleyiciler tarafından beğeni almış filmlerdir. Netflix komedi filmleri ile eğlenceli dakikalar geçirme olanağınız olur. Netflix filmleri içerisinde komedi türünde olan filmlerden bazıları şunlardır:

Toc Toc (2017)

Toc toc filmi 2017 yılında yayınlanan bir İspanyol filmidir. Toc toc filmi Netflix’in kendi yapımı olan bir filmdir. Toc toc filminde psikiyatri kliniğine gelen 6 hastanın randevu saatlerinin çakışmasından doğan durumlar etrafında oluşan olaylar anlatılır. Birbirinden farklı rahatsızlıklara sahip 6 hastanın bir arada olmasından oluşan durum komedisi izleyiciye eğlenceli anlar yaşatabilir. Filmdeki 6 hasta aynı saate randevuları olmasından dolayı oluşan duruma grup terapisi gibi bir sonuç bularak farklı bir durumun içine girmiş olurlar. 6.8 İMDb puanına sahip olan film absürt komedi türündedir.

Kaza Kurşunu (2007)

Kaza kurşunu filmi Hollywood romantik komedi filmleri arasında başarılı bir yere sahip olmuştur. Kaza kurşunu filminde sarhoşluk sonucunda bir gece geçiren çiftin başına gelenler ve yakın çevrelerinde olan olaylardan etkilenmeleri işlenir. Alison isimli başarılı muhabir sarhoş olduğu bir gece Ben isimli bir adam ile beraber olur. Bu gecenin ardından Alison hamile kalır ve Ben ile hem ebeveyn hem de bir çift olmaya çalışırlar. Kaza kurşunu filminde hamileliğin zorlukları da ele alınır. Filmin baş rollerini Katherine Heigl ve Seth Rogen gibi başarılı Hollywood oyuncuları üstlenmiştir. Kaza kurşunu 6.9 İmdb puanına sahip bir filmdir.

Netflix Dizileri

Netfix dizileri Netflix şirketinin kendi yaptığı dizilerden ya da çeşitli şirketlerin yapımını üstlendiği dizilerden oluşur. Netflix dizileri birden fazla türde ve uzunlukta olan dizilerdir.

En Çok Beğenilen Netflix Dizileri

En Çok Beğenilen Netflix Dizileri
En Çok Beğenilen Netflix Dizileri

Netflix en çok beğenilen diziler kategorisinde birden fazla türde film vardır. Netflix en çok beğenilen dizilerinden bazıları şunlardır:

Friends (1994)

Friends dizisi 1994 yılında ilk yayınlanmasından bu güne dek sürekli gündemde kalabilmeyi başarmış bir dizidir. Friends dizisi sitcom komedi dizileri arasındaki en başarılı yapımlardan biridir. Friends dizisi tam 10 yıl sürerek en uzun süren sitcom dizileri arasında da yerini almıştır. Friends dizisinin olay örgüsünde 6 kişiden oluşan bir arkadaş gurubunun yaşadıkları olaylar ele alınır. Friends dizinin ana karakterleri arasında yaşanan ilişkiler ve ana karakterlerin kendi hayatlarından çıkan durumlar sayesinde ortaya absürt bir komedi çıkar. Friends dizisi baş rollerinde Jeniffer Aniston, Courtney Cox, Lisa Kudrow, Matthew Perry, David Schwimmer ve  Matt LeBlanc gibi başarılı oyuncular yer alır. Friends dizisi 8.9 İMDb puanı ile en yüksek İMDb puanına sahip diziler arasındadır.

İnsatiable (2018)

İnsatiable dizisi 2018 yılında yayılanmış olan bir komedi drama dizidir. Dizi Patty adındaki ana karakterin evsiz bir adam yüzünden uğradığı saldırı sonucunda çenesini kırarak zayıflaması ile başlar. Doğduğundan beri kilo sorunları ile uğraşan Patty zayıflar ve toplumun güzellik algısına uymaya başladığını fark eder. Uğradığı bir iftira sonucu her şeyini kaybetmek üzere olan Bob isimli bir güzellik koçu Patty ile çalışmak ister. Dizide bu olayların devamında yaşanacak absürt komik durumlar işlenir. Dizinin baş rollerinde Debby Ryan, Dallas Roberts ve Alyssa Milano gibi başarılı oyuncular yer alır.

Siz de yazıda ele alınan Netflix filmleri ya da dizileri arasından seçtiğiniz yapımları izleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Yorum yapın