Merkür Burcu Hesaplama 2022

Burçlara önem veren birçok kişinin en merak ettiği konuların başında Merkür burcu hesaplamasının nasıl yapıldığı gelmektedir. Merkür Burcu Hesaplama ne olduğunu öğrenmekle ilgileniyorsanız, önce bilmeniz gereken birkaç şey var. Merkür, iletişimi yöneten gezegendir ve bu nedenle Merkür burcunuz, başkalarıyla nasıl iletişim kurduğunuz konusunda size fikir verebilir. Merkür burcunuzu hesaplamak için doğum tarihinizi ve doğum yerinizi bilmeniz gerekir. Tabi ki doğum tarihinden kastımız gün, ay, yıl, saat ve dakika olarak tüm detayları ile bilmeniz gerekmektedir.

Bu bilgilere sahip olduğunuzda, Merkür Burcu Hesaplama için bir hesaplayıcısı kullanabilirsiniz. İnternet üzerinde yapacağınız bir arama yardımı ile hızlı bir şekilde bu bilgileri girip burcunuzu öğrenebilirsiniz.

Merkür Burçlarından Ne Beklemeliyiz

Peki Merkür burçlarından ne beklemeliyiz? Her Merkür işareti farklı bir elementle ilişkilendirilir ve bu size iletişim tarzınız hakkında bazı ipuçları verebilir. Örneğin, bir ateş burcuysanız, iletişiminizde çok tutkulu ve etkileyici biri olmanız muhtemeldir. Eğer bir dünya burcuysanız, iletişiminizde daha gerçekçi ve pratik olmanız muhtemeldir.

Merkür iletişim gezegenidir ve doğum haritalarında güçlü Merkür yerleşimlerine sahip olanlar tipik olarak kendilerini açık ve etkili bir şekilde ifade etme yeteneği ile ödüllendirilirler. Güçlü Merkür yerleşimlerine sahip olanların bir diğer özelliği ise genellikle zeki ve entelektüel olarak meraklı olmalarıdır. Bu doğrultuda her zaman etraflarındaki dünya hakkında daha fazla şey öğrenmeye çalışırlar.

YouTube video

Merkür’ün Astrolojik Özellikleri

Merkür iletişim gezegenidir ve astrolojik yönleri bunu yansıtır. Merkür nasıl düşündüğümüzden ve iletişim kurduğumuzdan sorumludur ve yönleri bu şeylerin nasıl ifade edildiğini gösterir. Peki, Merkür’ün yönleri nelerdir?

Okumalısınız: Binance TR Ağ Hatası ve Çözümü 2022

Bağlantı: Bu, Merkür’ün başka bir gezegenle hizalandığı zamandır. Bu açı, iki gezegenin birlikte çalıştığını ve enerjilerinin birleştiğini gösterir. Bu, net bir iletişime ve güçlü bir bağlantıya izin verdiği için çok olumlu bir yön olabilir.

Merkür Burcu Hesaplama 2022
Merkür Burcu Hesaplama 2022

Muhalefet: Bu, Merkür’ün doğrudan başka bir gezegenin karşısında olduğu zamandır. Bu yön, gerilimi ve uzlaşma ihtiyacını gösterebilir. Farklı bakış açılarının dikkate alınmasına izin verdiği için çok yaratıcı bir yön de olabilir.

Kare: Bu, Merkür’ün başka bir gezegene dik açıda olduğu zamandır. Bu yön, zorlukları ve engelleri gösterebilir. Bununla birlikte, problem çözmeye ve yaratıcı düşünmeye izin verdiği için çok üretken bir yön de olabilir.

Üçgen: Bu, Merkür’ün başka bir gezegen için elverişli bir konumda olduğu zamandır. Bu yön kolaylık ve akışı gösterir. Bu, iletişim ve iş birliği için iyi bir zamandır.

Altmışlık: Bu, Merkür’ün başka bir gezegenden 60 derece olduğu zamandır. Bu yön potansiyel ve fırsatı gösterir. Bu, fikirleriniz üzerinde harekete geçmek için iyi bir zaman.

Kavuşma: Bu, Merkür’ün başka bir gezegenden 150 derece olduğu zamandır. Bu yön, ayarlama ihtiyacını gösterebilir. Planlarınızı yeniden değerlendirmek ve gerekli değişiklikleri yapmak için iyi bir zaman.

Merkür burcu hesaplamasını ve Merkür’ün astrolojik özelliklerini öğrendikten sonra gelin isterseniz birkaç Merkür burcunun özelliklerine bakalım.

Merkür Burcu Başak Olanların Özellikleri

Merkür burcu başak olanlar, tanıyabileceğiniz en çalışkan, detay odaklı insanlardan bazılarıdır. Yaptıkları her şeyde her zaman mükemmellik için çabalarlar ve her zaman iyileştirmenin yollarını ararlar. Bunun yanında problem çözmede de mükemmel olan başaklar, her durumda gümüş astarı her zaman bulabilirler. Onlar sadık arkadaşlardır ve sevdiklerinin her zaman yanındadırlar. Merkür başakları her zaman bir meydan okumaya hazırdır ve işi doğru yapmak için her zaman fazladan çalışmaya isteklidirler. Onlar doğal liderlerdir ve her zaman insanlarda en iyiyi görebilirler. 

Bunun yanında Merkür Burcu Hesaplama; başakları mantıklı, analitik ve pratik insanlardır. Genellikle utangaç ve çekingendirler, ancak istedikleri zaman çok esprili ve eğlenceli olabilirler. Ayrıca iletişim kurma ve yazma konusunda da iyidirler.

Merkür Burcu İkizler Olanların Özellikleri

Eğer Merkür burcu hesaplamanızı yaptıysanız ve burcunuz ikizler çıktıysa gelin burcunuzun tüm detaylarına birlikte bakalım.

Merkür burcunuz ikizler olanlar, hızlı bir zekâya sahip yetenekli birer iletişimcilerdir. Ayrıca bu burca sahip kişiler yeni şeyler öğrenmeyi seven meraklı birer düşünürlerdir. Doğuştan bir öğretmen olan ve karmaşık kavramları anlaşılması kolay bir şekilde açıklama becerisine sahip olan ikizler burcu kişiler bunun yanında mükemmel bir tartışmacılardır. Ikizler burçları, fikrini söylemekten asla korkmaz ve kelimelerle arası oldukça iyidir.

Merkür’ün Astrolojik Özellikleri
Merkür’ün Astrolojik Özellikleri

Günlük hayatında oldukça sosyal olan bu burca sahip kişiler genellikle insanlarla iç içe olmayı severler. Bunun yanında iyi vakit geçirmek için ellerinden geleni yapan ikizler, parti hayatını da oldukça severler. Yer yer bazı durumlarda baş belası olabilen bu burca sahip kişiler sürekli hareketli ve hızlı bir yaşam sürerler. Belki de en olumsuz özellikleri biraz unutkan olmalarıdır.

Doğuştan lider ve her zaman sorumluluk almaya hazır olan ikizler aynı zamanda risk almayı da severler ve her zaman yeni bir meydan okumaya hazırdırlar. Her zaman yeni maceralar arayan bu kişiler risk almaktan da asla korkmazlar.

Merkür Burcu Terazi Olanların Özellikleri

Merkür burcu terazi olanlar, zarif ve uyumlu doğalarıyla tanınırlar. Son derece diplomatiktik olmalarının yanında her zaman her duruma barış ve denge getirmeye çalışırlar. Mükemmel iletişimci olan teraziler aynı zamanda çok ikna edicidirler. Ayrıca çok adildirler ve her zaman her konunun iki tarafını da görürler. Merkür burcunun ne olduğunu merak ediyorsanız Merkür Burcu Hesaplama içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Bunun yanında Merkür terazileri oldukça sosyaldirler ve başkalarının yanında olmayı severler. Büyüleyici olan teraziler başkalarını rahat hissettirmek için doğal bir yeteneğe sahiptir. Onlar doğal liderlerdir ve genellikle anlaşmazlıklarda arabuluculuk yaparlar ve genellikle orta yolu bulurlar.

Merkür Terazileri son derece analitik ve mantıklıdır. Her zaman ellerinden geldiğince öğrenmeye, anlamaya çalışırlar. Problem çözmede mükemmeldirler, çoğu zaman başkalarının göremediği çözümleri görerek sorunları ortadan kaldırırlar. Merkür Terazileri aynı zamanda çok detay odaklıdır ve çoğu zaman güzellik konusunda keskin bir göze sahiptir. Ek olarak nazik ve iyi kalpli olan teraziler gerektiğinde sağlam ve kararlıdırlar. Ve tabi ki kendi hayatlarında ve etraflarındakilerin hayatlarında her zaman uyum yaratmaya çalışırlar.

Merkür Burcu Yengeç Olanların Özellikleri

Yengeç bir su burcudur ve bu nedenle duygusal, sezgisel ve yaratıcıdır. Tüm su işaretleri gibi, yengeç de besleyici, şefkatli ve sempatiktir. Astrolojide yengeç, içte yumuşak ve savunmasız, ancak dışta sert, koruyucu bir kabuğa sahip biri olarak anlatılmaktadır. 

Merkür iletişim gezegenidir ve bu nedenle, Merkür Yengeç burcundaki bireyler genellikle çok etkileyici ve açık sözlüdür. Ayrıca son derece sezgiseldirler ve başkalarının duygularına karşı hassastırlar. Bu kombinasyon, diğerlerinin duygularını anlayıp onlarla ilişki kurabildikleri için onları mükemmel iletişimciler yapabilir. Bununla birlikte, bu kombinasyon onları çok duygusal hale getirebilir ve sık sık ruh hali değişimleri yaşayabilirler.

Merkür yengeç burcundaki bireyler genellikle çok yaratıcıdır. Yazma, resim ve müzik gibi etkinliklerden hoşlanabilirler. Bunun yanında Merkür yengeç burcundaki bireyler genellikle güçlü görüşlere sahiptir ve bunları ifade etmekten korkmazlar. Ayrıca çok kararlı ve inatçı olabilirler.

Merkür Burcu Akrep Olanların Özellikleri

Akrep burcundaki Merkür, yoğun, tutkulu ve araştırmacıdır. Lazere benzer bir odakları vardır ve yalanı, aldatmacayı görebilirler. Bunun yanında Akrep burcundaki Merkür, zor konuşmalardan veya zorlu konulardan korkmaz. Genellikle çok doğrudan dürüsttürler ve oldukça açık sözlü olabilirler. Ayrıca oldukça ikna edici olan akrepler, insanları açmaya ve en derin sırlarını ortaya çıkarmaya ikna etmenin bir yolunu bulabilirler. Merkür burcunun ne olduğunu merak ediyorsanız Merkür Burcu Hesaplama içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Merkür burcu akrep olanlar dediğimiz gibi devamlı gerçeğin peşindelerdir ve oldukça inatçılardır. Ayrıca çok becerikli olan bu burca sahip kişiler başkalarının aramayı asla düşünmeyecekleri bilgileri bulabilirler.

Merkür burcu akrep olanlar, ilişkilerinde genellikle çok tutkulu ve yoğundur. Çok kıskanç ve sahiplenici olmanın yanında oldukça talepkâr ve kontrolcü olabilirler. Genellikle ilişkilerinde çok fazla alana ve özgürlüğe ihtiyaç duyarlar ve oldukça bağımsız olabilirler.

Merkür Burcu Kova Olanların Özellikleri

Merkür burcu kova olanlar genellikle ilerici, insancıl görüşleri ve özgün, yaratıcı zihinleriyle tanınırlar. Genellikle zamanlarının ilerisindedirler ve idealist, hayırsever yapıları her zaman başkalarına yardım etmeye ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalıştıkları anlamına gelir. Kovalar bağımsız ve güçlü iradelidir. İşte bu yüzden benzersiz bireyselliklerini ifade etmek için özgürlüğe ve alana sahip olmaları gerekir. 

Aynı zamanda kova burçları genellikle sıra dışıdırlar. Bazen karşılarındakilere gösterdikleri mesafeli tavırları onları duygusuz görmenize neden olabilir ancak, arkadaşlarına ve ailelerine derinden değer verirler ve oldukça sadık olmanın yanında oldukça da destekleyicidirler. Oldukça zeki olan Merkür kovaları aynı zamanda hızlı düşünürler ve problem çözmede mükemmeldirler. Aynı zamanda doğal iletişimcilerdir ve belagat ve zekâları onları ikna edici ve popüler kılar. Ek olarak bağımsız ve beceriklidirler, genellikle bilime, teknolojiye ve geleceğe güçlü bir ilgi duyarlar. Bakış açılarında genellikle insancıldırlar ve sosyal veya politik nedenlere dahil olabilirler.

Merkür Burcu Yay Olanların Özellikleri

Merkür burcu yay olanlar, şimdiye kadar tanışacağınız en eğlenceyi seven, iyimser insanlardan bazılarıdır. Her zaman iyi vakit geçirmek için hazırdırlar ve bulaşıcı coşkuları etraflarındakilere de yansıyacaktır. Aynı zamanda Merkür yayları harika iletişimcilerdir. Fikirlerini ve düşüncelerini her zaman paylaşırlar ve akıllarından geçenleri söylemekten çekinmezler. Bu özellik, bazen çok açık sözlü veya patavatsız olarak karşılaşabilecekleri için başlarını belaya sokabilir. Merkür burcunun ne olduğunu merak ediyorsanız Merkür Burcu Hesaplama içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Tabili yay burcu Merkür olanlar da oldukça meraklıdırlar. Her zaman sorular sorarlar ve etraflarındaki dünya hakkında daha fazla şey öğrenmek isterler. Bu merak, meraklı ve müdahaleci olabileceğinden bazen onları belaya sokabilir. Bunun yanında doğuştan maceracı olan yay burçları seyahat etmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi severler. Her zaman yeni bir mücadeleye hazırdırlar. Bu maceracı çizgi, bazı durumlarda yay burçlarını zorda bırakabilmektedir. O yüzden dikkatli olmalarında fayda vardır. Merkür burcunun ne olduğunu merak ediyorsanız Merkür Burcu Hesaplama içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Genel olarak, Merkür burcu yay olanlar, eğlenceyi seven, iyimser, meraklı ve maceracıdır. Onlar harika iletişimcilerdir ve her zaman iyi vakit geçirmek için hazırdırlar. Ancak, dürtüsel yapıları bazen başlarını belaya sokabilir.

Sizlere bu yazımızda merkür burcu hesaplama 2022 hakkında detaylı bilgiler verdik. Eğer aklınıza takılan herhangi bir bölüm olursa yorumlar kısmında belirtmekten çekinmeyin.

Yorum yapın