Iphone 13 Ekran Donma Sorunu

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın en çok tutulan akıllı cihazı şüphesiz Iphone serisidir. Bu eşsiz telefon, dünya genelinde milyonlarca kişinin ilk tercihi oluyor. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı beklenmedik sorunlar meydana gelebiliyor.

Bunların bir kısmı kullanıcılardan kaynaklıdır. Nadiren de olsa fabrika çıkışı arızalı olabilir. Iphone tutkunlarından gelen geri bildirimlere göre Iphone 13 ekran donma sorunu konusunda dert yanan pek çok kişi var. Peki, bu sorun nasıl çözülür? Neler yapılması gerekir? Aşağıda paylaşacağımız yöntemlerle sizlerde bu dertten rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Iphone 13 Ekran Donma Problemi

Iphone 13 Ekran Donma Problemi
Iphone 13 Ekran Donma Problemi

Iphone 13 modeli, milyonlarca kullanıcıdan tam not alarak kalitesini fazlasıyla kanıtladı. Fakat bazı nedenlerden dolayı ekran sorunları yaşandığı da bir gerçek. Aslında ekran donma sorunu sadece Iphone serisinde değil, Samsung ve Oppo gibi markalarda da meydana gelebiliyor. Bir anda telefonunuzun şarjının tükenmesi veya ekranın donması kullanıcıları çaresiz bırakıyor. Bu tür problemler ağırlıklı olarak desteklenmeyen aksesuarlar, aşırı yüklenme, pil ömrünün azalması vb. unsurlara bağlıdır.

Iphone 13 Ekran donma sorunu donanım kaynaklı değilse çözümü tahmin ettiğinizden daha basittir. Ancak donanımlarda herhangi bir arıza mevcutsa tek çare yetkili servise götürmektir. Bu tarz problemler normalde eski model telefonlarda çeşitli tuş kombinasyonlarıyla halledilebiliyordu. Yeni nesil dokunmatik telefonlarda tuş olmadığı için çözüm yöntemleri değişiyor. Böyle durumlarda hiç endişelenmeyin. Daha önce denenmiş çözümleri aşağıda paylaşacağız.

Iphone 13 Pro Reset Atma

Resetleme işlemleri Iphone modellerine göre farklılık göstermektedir. Genellikle kullanıcılar yeni telefon aldığında donmayacağını düşünür. Ancak durum böyle değildir. Cihazınız şarj işaretinde ya da elma işaretinde kalabilir. Eğer böyle sorunlarla karşılaşırsanız resetleme yapmak faydalı olacaktır. Bir başka yöntem ise şarjının tükenmesini beklemektir. Resetleme adımları ise şu şekildedir:

  • İlk olarak ses açma düğmesine hızlıca basın ve çekin.
  • Ardından yan kısımda bulunan kilit butonuna elma işareti gelene kadar tıklayın.
  • Bahsi geçen işlemler esnasında şarjınızın %50 olmasına dikkat edin.

Yukarıda paylaştığımız adımları eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra resetleme işlemi başlayacaktır. Böylece ekran donma sorunu da ortadan kalkmış oluyor.

İlginizi çekebilir;

Yorum yapın