Gelir Yuvan 7500 TL Yardım Başvurusu

Gelir Yuvan 7500 TL Yardım Başvurusu

Gelir Yuvan 7500 TL Yardım Başvurusu almak için şartları sağlamak gerekir. Şartları yerine getiren kişiler bu yardımlar rahatlıkla yararlanabilir. Devlet yardımları arasında bulunur ve bu sebeple online başvuru kabul edilmektedir. Gelir Yuvan yardımına başvuru yapmak isteyen kişilerin izlemesi gereken farklı adımlar vardır. İlgili şartları yerine getiren kişiler doğrudan başvuru adımına geçiş yapabilir. Başvuru esnasında verilen bilgiler yetkililer tarafından incelendikten sonra başvuru sonucu yine başvuru ekranından takip edilebilmektedir.

Gelir Yuvan Yardımı Nedir?

Gelir yuvan adlı yardım maddi yardımlar arasında bulunur. Uzun bir süre boyunca verilen yardım türleri arasında bulunmaktadır. Muhtaç durumda olan aileler başvuru yapabilir ve uygunluk durumlarına bağlı olarak bu yardımdan yararlanabilirler. Her ne kadar 7.500 TL şeklinde lanse edilse de bu ödenen toplam ücreti göstermektedir.

Yıl içerisinde farklı aylara bölünen bu yardımdan yararlanabilmek için tüm şartlara uyum sağlanması gerekir. Şartlara uymayan kişilerin başvuruları otomatik olarak reddedilecektir. Sistem tarafından yapılan incelemelerin ardından kişinin başvurusu olumlu sonuçlanır ise tüm aile fertleri bu yardımdan faydalanabilmektedir.

Gelir Yuvan Yardımını Kim Verir?

Gelir Yuvan yardımını veren kurum Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığıdır. Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığı tarafından verilen yardıma başvuru yapmak için kişilerin vakıf üzerinden işlem yapmaya devam etmeleri gerekir. Her ne kadar bakanlık tarafından verilen yardımlar arasında bulunsa da tüm süreç bakanlık tarafından yönlendirilen vakıfta gerçekleştirilir.

Ayrıca evde bakım maaşı için tıklayınız.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan tüm yurttaşlara ve aynı zamanda bu ülkede yaşamaya devam eden ancak Türk vatandaşı olmayan ailelere de farklı yardımlar yapılabilmektedir. Tüm yardımlardan yararlanmak için aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığı ile iletişime geçmek gerekir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile iletişime geçilmediği takdirde ALO 144 numaralı telefon hattından da destek talep edilebilir. Gelir Yuvan yardımı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden düzenlenen ve yönetilen yardımlar arasında bulunur.

Gelir Yuvan 7500 TL Yardım Başvurusu
Gelir Yuvan 7500 TL Yardım Başvurusu

Gelir Yuvan Yardım Başvurusu Nereye Yapılır?

Gelir Yuvan başvurusu yapmak isteyenlerin kullanabileceği farklı platformlar bulunur. Bu platformlar bakanlık tarafından belirlenmiştir. Gelir, yuvan yardım başvurusu yapmak isteyen kişilerin kullanabileceği platformlar şu şekilde sıralanabilir:

 • E – Devlet Sistemi
 • ALO 144
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çevrim içi sistem

Belirtilen bu 4 kanal üzerinden başvuru yapılması yeterlidir. Başvuru sahipleri isterler ise fiziksel isterler ise de dijital şekilde tüm süreci tamamlayabilir.

Gelir Yuvan Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelir Yuvan yardım başvurusu yapmak için izlenmesi gereken adımlar ve yönergeler vardır. Başvuru yapılacak olan platform belirlendikten sonra ilgili yönlendirmeler takip edilerek süreç tamamlanabilir. Bu yardım başvurusunu gerçekleştirmek isteyen kişilerin öncelikli olarak şartları yerine getirmesi gerekir. İstenilen şartlara uyum sağlamayan kişilerin başvuruları başvuru aşamasında iptal edilecektir. Gelir Yuvan yardım başvurusu e – devlet sistemi üzerinden şu şekilde yapılır:

 • Alınan kullanıcı numarası ve şifreyle sisteme giriş yapmak.
 • Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığı sayfasını açmak.
 • Burada yer alan yardım başvuruları sekmesine basmak.
 • Başvuru formunu doldurmak.
 • Başvuru formunda verilen bütün bilgilerin doğru olduğunu onaylamak.
 • Başvuru formunu onaylamak.
 • Gönderilen takip numarası üstünden başvurunun sonuçlanmasını beklemek.

Bu adımlar takip edildiği takdirde gelir yuvan yardım başvurusu sorgusu yine aynı ekran üzerinden yapılabilmektedir. E devlet sistemi üzerinden başvuru yapmak istemeyen kişiler doğrudan bakanlığın fiziksel merkezine giderek de başvuru yapabilmektedir. Nereden başvuru yapılırsa yapılsın mutlaka başvuru formu doldurulmalıdır.

Gelir Yuvan 7500 TL Yardım Başvurusu
Gelir Yuvan 7500 TL Yardım Başvurusu

Gelir Yuvan Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Gelir Yuvan başvuru şartları şu şekilde sıralanabilir:

 • Herhangi bir gelire sahip olmamak.
 • Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde çalışıyor olmamak.
 • Daha önce bu yardımdan faydalanmak.
 • Türkiye Cumhuriyeti yurtdışı olmak.
 • Başvuru formunu doldurmuş olmak.
 • Başvuru formunda verilen bilgilerin doğruluğundan emin olmak
 • 18 yaşından büyük olmak.

Bu şartları sağlayan kişiler Gelir Yuvan yardım başvurusunu tamamlanabilmektedir.

Gelir Yuvan Yardımı Ne Zaman Sonuçlanır?

Gelir Yuvan yardım başvuru sonucu 30 gün içerisinde belli olmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığı tarafından bu yardımın sonuçlarının açıklanması için belirli bir zaman dilimi belirlenmiştir. Başvuruyu takip eden 30 iş günü içerisinde sonuçların açıklanması mümkündür. Başvuru yoğunluğuna ve bakanlık tarafından belirlenen ek şartlara bağlı olarak sürenin azalması ya da artması ihtimal dahilindedir.

Gelir Yuvan Yardımı Ne Zaman Yatar?

Gelir Yuvan yardımı yatma zamanı ayda bir kere yapılmaktadır. Gelir Yuvan yardımı 12 ay boyunca yapılan bir yardımdır. Başvuru onaylandıktan sonra 1 yıl boyunca her ay verilen bir yardım türüdür. Çoğu devlet yardımında olduğu gibi bu yardım türü de 12 ay ile sınırlandırılmıştır.

Gelir Yuvan Yardımı Ne Kadar?

Gelir Yuvan yardım miktarı toplam 7.500 Türk lirasıdır. Gelir Yuvan yardımı her ay 600 Türk lirası olarak yapılır. Toplam ödenen tutar ise 7.500 Türk lirasıdır. Bu yardım toplam olarak yapılmaz ve aylara bölünür. Gelir Yuvan yardımı ayda bir yapılan yardımlardan biridir.

E-devlet gelir yuvan yardımı için tıklayınız.

Yorum yapın