Epic Games Store, 2022 Yılının Özetini Paylaştı

Oyun sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. özellikle online oyun mağazaları, kullanıcılar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanıyor. bu alanda öne çıkan başarılı markalardan biri de Epic Games Store olarak bilinmektedir. şirket, kısa süre içerisinde kullanıcı tabanını bir hayli genişletti. oyun yelpazesini de üst seviyelere çıkardır. köklü firma, merakla belenen 2022 yılının özetini paylaştı. Açıklanan verilere göre kullanıcı sayısı 200 milyonu geçti. Ayrıca 2022 senesinde 99 adet oyunun ücretsiz dağıtıldığı ifade edildi.

99 oyun ücretsiz dağıtıldı

Epic Games Store, 2022 Yılının Özetini Paylaştı
Epic Games Store, 2022 Yılının Özetini Paylaştı

Epic Gamess Store, bugün önemli veriler paylaştı Bu veriler içerisinde bedava verilen oyunlarda bulunuyordu. Aktarılan bilgilere göre 2022 senesinde platformun kullanıcıları bir önceki seneye göre tam 36 milyon arttı. Güncel olarak Epic Games Store kullanıcılarının sayısı 230 milyona ulaştı. Şirketin bu başarısı pek çok kişi tarafından takdir edildi. Aylık aktif kullanıcı sayısının ise 60 milyondan fazla olduğu belirtildi. Firmanın başarısı bunlarla da sınırlı değildi. Tam 626 yeni PC oyunu mağazaya eklendi. Ancak en çok dikkat çeken nokta ücretsiz oyunlara dair paylaşılan veriler oldu.

Şirket, 2022 senesinde 99 oyunu bedava dağıttı. Bu oyunların değerinin ise 2,240 dolar olduğu söylendi. Ek olarak 700 milyon oyunun kullanıcılar tarafından geçtiğimiz yıl ücretsiz olarak alındığı aktarıldı. Ücretsiz dağıtılan oyunların yaklaşık %80‘inin platformda eşzamanlı kullanıcı sayısı rekoru kırılmasını sağladığı da dile getirildi. Milyonlarca kişi bu oyunlardan yararlandı ve şirketin büyümesine katkıda bulundu.

Ayrıca şirketten bomba bir haber daha geldi. Epic Games, 2023 senesi boyunca her hafta ücretsiz oyun vereceğini açıkladı. Şirket yetkililerinden Steve Allison, The Verge’e yaptığı açıklamalarda öncelikli hedeflerinin her ay en az bir büyük oyun vermek olduğunu söyledi. Epic Games, ücretsiz oyun dağıtmasının ekipler veya geliştiricileri öne çıkarmak için önemli olduğunu dile getiriyor.

Bu tür gelişmeler oyun severlerin yüzünü güldürüyor. Sektör her geçen gün gelişirken Epic Games’in hamleleri takdir almaya devam ediyor. Ayrıca platform, basit ve kullanışlı ara yüzü ile de oyun tutkunlarından tam not alıyor. Oyunlara ilgi duyuyorsanız denemenizde fayda var.

İlginizi çekebilir;

Yorum yapın