Coinbase Kimlik Doğrulama Sorunu Çözümü 2022

Kripto paralara ilgi gösteren kişilerin karşılaştığı sorunlardan birisi olan coinbase kimlik doğrulama sorunu hatasının çözümü için sizlere bu yazıyı hazırladık. Coinbase borsasında kimlik doğrulama sorunu ile karşılaşan kişilerin yanlış yaptığı 1 2 konu mevcut. Bunları düzelterek kolayca kimlik doğrulama aşamasını nasıl geçeceğinizi anlatacağız. Coinbase kimlik doğrulama nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Coinbase Kimlik Doğrulama Sorunu Neden Olur?

Kripto para borsalarının genel sorunu kimlik doğrulama oluyor. Güvenlik sebebiyle hemen hemen tüm borsalarda Kimlik Doğrulama Sistemi (KYC) mevcuttur. Bunun sebebi birçok yasa dışı eylemin önüne geçmektir. KYC uygulamasını biraz daha genişletecek olursak seviye 1 ve seviye 2 olarak iki aşamada doğrulamayı tamamlamamız gerekiyor.

Seviye 1; Mail, SMS ve Banka kartı doğrulaması.
Seviye 2; Kimlik, Pasaport veya Sürücü belgesi ile doğrulamak.

Bu iki doğrulamayı geçerken kimlik doğrulamasında genellikle yaşanılan sorun coinbase kimlik doğrulama sorunu oluyor. Ayrıca kimliğinizi doğrulamaz seviye 2 aşamasını geçemezseniz de coinbase etkinliklerine katılamıyorsunuz.

Kimlik doğrulamayı yaptıktan sonra ortalama olarak 24 saat içerisinde sistem tarafından onaylanır. Eğer hala onaylanmazsa kendiniz çektiğiniz resmi kontrol edin. Herhangi bir silinme, bilgilerde okunamama vs. gibi bir durum varsa aldığınız coinbase kimlik doğrulama hatası normaldir. Eğer yoksa ve sistem hala reddediyorsa coinbase müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek sorununuz için teknik destek talep edin.

Coinbase Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır

Coinbase Kimlik Doğrulama Sorunu Çözümü

Coinbase kimlik doğrulama sorunu almanızın sebeplerinden birisi yüklediğiniz kimlik resminin kalitesizliği olabilir. Birçok kullanıcı kalitesiz kameradan kimliklerini çekerek yüklemeye çalışır. Oysa ki o kimliklerdeki hiçbir yazı okunamamaktadır. Bu sebeple sistem robotu otomatik olarak kimlik doğrulama sorununu önünüze çıkartır. Bunları yapmadığınız taktirde Coinbase sürekli kimlik doğrulama istiyor diye aratıp durursunuz, buraları dikkatli okuyarak KYC uygulamasını dikkatlice yapınız.

Şimdi gelelim kimlik doğrulama sorununun çözümüne;

 • Coinbase resmi sitesine giderek oturum açın.
 • Ardından sol üst kısımdaki profil resminize tıklayarak Ayarlar sekmesine gidin.
 • Ayarlar sekmesinde ekranda çıkan Hesap Limitleri sekmesine gidin.
 • Ekranda çıkan seviye 1 ve seviye 2 aşamalarının tamamlamanız gerekecek. Burada seviye 1 i tamamladığınızı düşünerek seviye 2 ile anlatıma devam ediyoruz.
 • Kişisel bilgilerinizi doğrulayın kısmına tıklayarak; Ad, soyad, doğum tarihi ve adres sekmelerini doldurun.
 • Ardından kişisel bilgilerinizi doğrulayın yazısının altındaki Resimli kimliğinizi doğrulayın sekmesine tıklayın, tıkladıktan sonra sisteme kayıtlı telefon numaranıza bir sms gelecek.
 • O smse tıkladıktan sonra telefonunuzun kamerasını temizledikten sonra kimlikle beraber selfie çekerek coinbase kimlik doğrulama adımını tamamlayın. (PC kamerası önermiyoruz sebebi genelde kalitesiz oldukları bu sebeple kimlik doğrulama sorunu yaşayabilirsiniz.)
YouTube video

Coinbase Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

Coinbase kimlik doğrulama nasıl yapılır sorusunu merak eden bir kitle için az önce detayları anlatmıştık fakat bilmeniz gereken birkaç husus daha olacaktır. Burada yine Coinbase sürekli kimlik doğrulama istiyor gibi aramalar oluyor. Bu sebeple biraz daha detaya inmek istedik.

Kişisel Bilgileri Doldururken Dikkat Edin

 • Ad soyad kısmını kimlikteki adınızla aynı yapın. (Kimlikte 2. adınız varsa coinbase uygulamasına da ekleyin, aksi taktirde coinbase kimlik doğrulama sorunu almanız muhtemel.)
 • Adres kısmını dikkatlice doldurmanız önemli, e-devlet ikametgah adresinize bakarak aynısını yazınız. Hiçbir harf veya sayı atlamamanız önemli.

Kimlik Resmine Önem Gösterin

Kimlik resmine önem vermenizin sebebi, okunmayan bir kimlik fotoğrafını hiçbir sistem kabul etmez. PC kamerasından kyc yapmamanızı öneririz. En kolay yöntem ile telefon kameranızdan çekerek PCye aktarın oradan da coinbase kimlik doğrulamayı başarılı bir şekilde gerçekleştirin.

Bazı kimlik onayı için tüyolar;

 • Fotoğrafı karanlık ortamda çekmeyin, yazılar net okunsun.
 • Bulanık ve puslu çeken bir kamera ile Kimlik Doğrulama yapmayın!
 • Çekim yaparken flash kullanmayın, patlayan flash bazı bilgilerin doğru okunmamasına neden olacaktır.
 • Fotoğrafı güneş ışığında çekmeniz kaliteyi arttırır, imkanınız varsa deneyin.

Bu kısımlara ve bir önceki paragrafta size söylediğimiz kısımlara dikkat ederseniz coinbase kimlik doğrulama sorunu ile karşılaşmaz ve bir o kadarda hızlı hesabınız onaylanır.

Coinbase Teknik Destek Alma

Eğer tüm bilgilerin doğruluğundan eminseniz ve hala kimlik doğrulama hatası alıyorsanız Coinbase müşteri hizmetlerine bağlanarak teknik destek talep edebilirsiniz. İşte coinbase müşteri hizmetleri için ulaşabileceğiniz kaynaklar;

Telefon numarası; 00 1 888-908-7930
Chat destek; https://help.coinbase.com/en/contact-us?product=coinbase

Coinbase Teknik Destek Alma
Coinbase Teknik Destek Alma

Ayrıca Binance TR Ağ Hatası içeriğimizi okumak belki işinize yarayabilir.

Yorum yapın