Android TV Nedir? Android TV Tavsiyeleri 2022

Android TV nedir? merak ediyorsanız doğru yazıdasınız. Android TV’ler günümüzde oldukça yaygınlaşmasıyla beraber neredeyse her ailenin evinde bulunmaktadır. Android televizyonların yaygınlaşmasının yanında smart televizyona sahip olan kişilerde televizyonlarını android yapmanın yollarını aramaya başlamıştır.

Android-TV-Nedir
Android TV Nedir

Android TV Nedir?

Android TV, aslında sizin evinizde de olabilir. Birçok televizyon devi marka (Samsung, Arçelik, Grundig, Philips) televizyonları üretirken işletim sistemi olarak androidi seçmektedir. Android TV’nin en büyük avantajı televizyonlara .apk dosyalarını kurabilmelerine olanak sağlamalarıdır. Bu sayede televizyonlarına Netflix, Youtube, Spotify ve Amazon Prime gibi uygulamaları kurabilmektedirler.

Bunun yanında Android TV’lerin en büyük avantajlarından birisi eğer televizyonunuz Chromecast destekliyorsa, telefonunuzdan veya tabletinizden görüntü aktarımı yapabilir, kumanda olarak kullanabilirsiniz.

Android Box Nedir?

Android BOX Nedir
Android BOX Nedir

Android Box, Android işletim sistemine sahip olmayan televizyonları Android TV yapan bir cihazdır. Sizde telefonunuzu android işletim sistemine sahip olmasını istiyorsanız, bir adet HDMI kablo ve Android Box satın almanız yeterli olacaktır.

Uygun fiyatlı Android Boxları incelemek isterseniz tıklayabilirsiniz: Tıkla (Listedeki ürünler seçilirken fiyat, satıcı puanı ve ürün yorumları dikkat alınmıştır.)

TV Nasıl Android Yapılır? Android Box Kurulumu

Televizyonunuzu android tv yapmak istiyorsanız muhtemelen google’da; tv yi android yapma, tv android yapma gibi terimlerle arama yapmışlardır. Aslında tv yi android yapma ve tv android yapma aynı şeye tekabül etmektedir.

TV yi Android Yapma ve TV Android Yapma

Size gereken 2 adet ürün mevcut. birisi Android Box diğer ise HDMI kablosu. Bu iki ürünü temin ettikten sonra cihazın kurulumunu yapmak çok kolaydır.

Android box‘un adaptörünü elektriğe bağlayın.

HDMI kablosunun bir ucunu android box’a diğer ucunu televizyonunuza bağlayın.

Android box’u çalıştırın ve kurulumunu tamamlayın.

Yukarıda anlatılan 3 adımı yaptıktan sonra sizde artık bir android tv ye sahip olabileceksiniz.

Android Box Kurulumu – Videolu Anlatım

Android TV Uygulamaları Nelerdir?

Eğer android tv uygulamalarını merak ediyorsanız bu soru biraz komik olabilir. Çünkü her türlü uygulamayı indirebilirsiniz 🙂 Google Play Storedeki tüm uygulamaları indirebilir bunun yanında orada olmayan tüm .apk dosyalarını indirebilirsiniz.

Uyarı: Kaynağını bilmediğiniz .apk uygulamaları indirmek cihazınıza ciddi sorunlar verebilir.

Sizlere sasirma.com olarak Android TV, Andoid BOX ve tv yi android yapma hakkında uzun bir içerik hazırladık. Umarım beğenmişsinizdir. Duygu ve düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu oluruz.

Yorum yapın