Amazon Prime Video Üyelik

Amazon prime çok geniş bir platformdur. Amazon Prime’ın video üyeliği ile Amazon Prime’ın avantajlı dünyasına adım atmış olursunuz. Amazon Prime video çok kaliteli içerikleri içerisinde barındıran bir video platformudur. Amazon Prime video üyelik alan kişiler diğer Amazon Prime avantajlarından da faydalanmış olur. Amazon Prime’ın kullanıcısına sunduğu hizmetler arasında müzik, e-kitap, film ve dizi de yer alır. Prime üyesi olan platform tüketicileri için satın aldıkları ürünleri aynı gün veya bir sonraki gün teslim etme ayrıcalığı sunar. Bu sayede online alışveriş konusunda kullanıcıların sık sık şikayetçi oldukları kargonun geç gelme sorununun önüne geçişmiş olur.

Amazon Prime Video Üyeliğinin Avantajları Nelerdir?

Amazon Prime video üyeliği avantajları birden fazla konuda fayda elde edebileceğiniz avantajlardır. Amazon Prime video üyeliği alarak tüm Amazon Prime üyeliği avantajlarından faydalanmış olursunuz. Amazon Prime video üyeliği alarak elde edebileceğiniz avantajlar şunladır:

 • Amazon Prime Gaming Avantajları
 • Amazon Prime Video Avantajları
 • Amazon Prime Alışveriş Avantajları

Amazon Prime Alışveriş Nedir?

Amazon Prime Alışveriş Nedir

Amazon Prime alışveriş platformu çok geniş bir platformdur. Amazon alışveriş konusunda en iyi online alışveriş sitelerinin baş sıralarında yer almaktadır. Amazon Prime üyeliği normal üyelere oranla daha avantajlıdır. Amazon

Amazon Prime Alışveriş Avantajları Nelerdir?

Amazon prime alışveriş avantajları sayesinde online alışveriş işlemlerinizi rahat ve kolay bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. Amazon prime üyeleri alışveriş konusunda çeşitli avantajlara sahip olmuş olurlar. Amazon Prime üyeliği ile sahip olacağınız alışveriş avantajları şunlardır:

 • Ücretsiz kargo
 • Hızlı kargo
 • Çeşitli taksit seçenekleri

Amazon Prime Video Üyelik Ücreti Ne Kadar?

Amazon Prime video üyelik ücreti Türkiye için 8.90 TL olarak belirlenmiş durumdadır. Amazon Prime video üyelik ücreti alarak Amazon Prime Gaming ve Amazon Prime alışveriş üyesi de olmuş olursunuz. Böylelikle 8.90 TL gibi ucuz bir fiyat ile Amazon’un 3 platformunda da Prime üyesi olmuş olursunuz.

Amazon Prime Üyeliği Nasıl Yapılır?

Amazon prime üyesi olmak için Amazon Prime sitesini kullanmak gerekir. Bu sisteme üye olup ödeme yapanlar istedikleri takdirde on dört gün içinde cayma hakkına da sahiptir. Eğer on dört gün içinde herhangi bir prime hizmetinden yararlanma durumu olmadıysa üyelik ücretinin tamamı kişiye iade edilir. Üye olma basamakları sırasıyla şu şekildedir:

 • Amazon Prime’a üye olmak için amazon.com.tr/primeuyeligi bağlantısını ziyaret etmeniz gerekir.
 • 30 Gün Ücretsiz Dene butonuna bastığınızda Prime üyeliğini başlatabileceğiniz sayfaya yönleneceksiniz.
 • Üyeliğinizin ilk 30 günü ücretsiz olacak. Sonraki aylarda ödenecek üyelik bedeli ise 2022 yılında 7,90 TL’dir.

Amazon Prime Ücretsiz Deneme Üyeliği Nasıl Yapılır?

Amazon prime ücretsiz deneme üyesi olmak için Amazon Prime’a daha önce hiç üye olmamış olmanız gerekir. Amazon Prime’a daha önce hiç üye olmamış kişiler 30 günlük ücretsiz deneme üyeliği fırsatından yararlanabilirler. Amazon Prime ücretsiz deneme üyeliği sahip olmak için sırasıyla şunları yapmanız gerekir:

 • Şu; amazon.com.tr/primeuyeligi bağlantıya giriş yaparak Amazon Prime üyeliği oluşturmanız gerekir.
 • Önünüze gelecek sayfalarda belirttiğiniz mail adresi ya da cep telefon numarası üzerine kayıtlı hiçbir Amazon Prime üyeliği bulunmaması gerekir.
 • Önünüze gelecek sayfalardaki soruları yanıtlamanız gerekir.

Amazon prime deneme üyeliği alan ve Amazon prime deneme üyeliğinden memnun kalmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etmek isterlerse deneme üyelikleri bitmeden üyeliklerini iptal etmeleri gerekir.

Amazon Prime Gaming Nedir?

Amazon Prime Gaming çok geniş bir oyun platformudur. Amazon Prime Gaming ile birbirinden farklı oyunları bilgisayar ya da konsol üzerinden oynayabilme olanağı sağlarsınız. Amazon Prime Gaming sadece ücretsiz oyun imkânı sunmakla kalmayıp oyun içi alımların bazılarını da ücretsiz hale getirebilir. Amazon Prime üyeliği satın alan kullanıcılar otomatik olarak Amazon Prime Gaming üyeliğine de sahip olmuş olurlar.

Amazon Prime Gaming Avantajları Nelerdir?

Amazon Prime Gaming Avantajları Nelerdir

Amazon prime gaming avantajları ile birden fazla konuda fayda sağlayabilirsiniz. Amazon Gaming geniş oyun kütüphanesi ile hizmetinize sunulur. Amazon Prime Gaming sadece ücretsiz oyunlar konusunda değil Gamer kişilerin yayın yaptığı Twich platformunda da avantaj elde etmenizi sağlayabilir. Amazon Prime Gaming avantajları şu şekildedir:

 • Amazon Prime Gaming üyeleri Twich kanal üyeliği ile beraber Twich yayınları sohbet sekmesine mesaj gönderdiklerinde kullanıcı adlarının yanına bir taç emojisi konulduğunu görürler.
 • Amazon Prime Gaming üyeleri Twich yayınları açarlarsa klasik 14 günlük yayın depolama süresine değil 60 günlük ekstra uzun yayın depolama süresine sahip olurlar.
 • Amazon Prime Gaming Üyeleri Twich kanal üyeliği mevcut olduğunda ifadeler, rozetle ve sohbet ayrıcalıkları gibi opsiyonlara erişim sağlayabilir.
 • Amazon Prime Gaming Üyeleri Twich uygulamasında sohbet rengini değiştirerek geliştirişmiş sohbet renklerine sahip olabilirler.
 • Amazon Prime Gaming üyeleri geniş oyun kütüphanesindeki oyunları ücretsiz indirebilir ve oynayabilir.
 • Amazon Prime Gaming üyeleri oyun içi tool ve avatar gibi satın alımların bazılarını ücretsiz bir biçimde gerçekleştirebilir.

Amazon Prime Video İçerisinde Hangi İçerikler Bulunur?

Amazon Prime video platformunda dizi, film, belgesel ve çizgi film gibi birden fazla içerik bulunur. Bu içerikler farklı türde yapımlardır. Her türdeki dizi, film, çizgi film gibi içerikleri Amazon Prime Video platformunda bulmanız mümkündür.

Amazon Prime Video Platformunda İzlenebilecek Filmler Nelerdir?

Amazon prime video filmleri birbirinden farklı türdeki birden fazla filmden oluşur. Bu filmlerin bazıları Amazon’un kendi yapımı olan filmlerdir. Amazon’un kendi yapımı olan filmlere ek diğer yapımları da Amazon Prime Video platformunda bulmanız mümkündür. Amazon Prime Video içerisinde izlenmesi gereken filmler olarak da tabir edilen kült filmler de bulunur. Amazon Prime Video platformunda izleyebileceğiniz bazı filmler şu şekildedir:

The Shining (1980)

The Shining filmi türkçe çevirisiyle Cinnet adı ile bilinir. The Shining kült korku ve gerilim filmleri arasındadır. The Shining isimli yapımda Jack Nicholson, Shelly Duvall ve Dany Llylod gibi usta oyuncular baş röldedir. Bu usta oyuncuların eşliğinde çekilen The Shining korku filmleri arasında en çok alt metne sahip olan yapımlar arasındadır. The Shining filmi 8.4 İMDb puanı alarak yüksek İMDb puanlı korku filmler arasına girmeyi başarmış bir yapımdır.

Bergen (2022)

Bergen filmi Türk yapımı bir filmdir. Bergen filmi 2022 yılında vizyona girerek büyük bir gişe hasılat rekoru kırmıştır. Bergen isimli sanatçının hayat hikayesinin ele alındığı film yerli dram filmleri kategorisinin en başarılı yapımlarından biri olmayı başarmış durumdadır. Bergen filminin başrollerinde Farah Zeynep Abdullah, Tilbe Saran ve Erdal Beşikçioğlu gibi usta oyuncular üstlenmiştir.

Deep Water (2022)

Deep Water filmi 2022 yılında vizyona girmiş bir filmdir. Film değişik konusu ve sürükleyici yapısı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Deep Water filminin başrollerini Ben Afffleck ve Ana de Armas gibi başarılı oyuncular üstlenmiştir. Film genel olarak psikolojik gerilim filmleri kategorisine uygun bir  biçimde ilerler. Filmde evlilikleri yolunda gitmeyen bir çiftin hayatı ele alınır.

Amazon Prime Video Üyelik satın alarak yukarıda bahsedilen filmler gibi filmleri reklamsız ve yüksek çözünürlüklerde izleyebilirsiniz.

Yorum yapın